В Україні стартував проєкт "Психічне здоров’я для України", щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами. Усе, що відомо про ініціативу, читайте у нашому матеріалі.

Першим кроком для того, щоб глибше ознайомити українціві з питанням психічного здоров’я та важливості турботи про нього, став запуск офіційного сайту проєкту. Цей сайт створений як частина освітньої кампанії4-річного проєкту "Психічне здоров’я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U). Сайт є джерелом достовірної інформації про психічне здоров’я для людей, які цікавляться темою, для тих, хто зіштовхнувся з проблемами психічного здоров’я та їхніх близьких, а також і для фахівців та членів місцевих громад. На сайті є список гарячих ліній допомоги, а також ― безкоштовний освітній онлайн-портал із навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я. Під час карантину особливу увагу експерти проєкту приділяли психічному здоров’ю медиків, батьків та дітей, які опинилися в ізоляції.

За даними опитування "Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення", проведеного в рамках проєкту в січні 2020 року компанією InMind, лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров'я. 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше. Водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою.

Перший етап кампанії передбачає знайомство українців із поняттям психічного здоров'я, та актуалізацію потреби дбати про нього так само, як про фізичне здоров’я.

― зазначає лідер проєкту MH4U Гайко Кьоніґштайн.

Наступним етапом кампанії буде підвищення обізнаності населення про психічні розлади та заохочення звертатися за підтримкою та професійною допомогою у разі потреби.

Згідно з даними ВООЗ, 30% українців матимуть різні психічні розлади протягом життя. Депресивні розлади в Україні більш поширені, ніж в інших європейських країнах. Водночас майже половина опитаних дослідження "Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення"― 45% ― не змогли назвати жодного психічного розладу.

―коментує актуальність проєкту заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

А координатор проєктів з боку Посольства Швейцарії в Україні Петро Ільків зазначає наступне:

Окрім вебсайту, до освітньої кампанії проєкту будуть залучені зірки й лідери думок, партнери в царині медіа та бізнесу, фахівці з психічного здоров’я, а також ― звичайні українці, які мають сміливість ділитися своїми історіями турботи про психічне здоров’я.

Для довідки:


________________________________________

Проєкт "Психічне здоров’я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U)― це чотирьохрічний проєкт (з 2019 по 2023 рік), метою якого є покращення якостіта доступності допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами в Україні. Проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), у контексті Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні наперіод 2015-2020 років та підтримки реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні. MH4U втілює підходи "Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україніна період до 2030 року", що передбачає "створення цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я, яка функціонує в єдиному міжвідомчому просторі, забезпечує покращення якості життя та дотримання прав і свобод людини".

Більше читайте на Фейсбук-сторінці проєкту за посиланням.

0