Як зробити, щоб фіскальна служба на всіх рівнях, від районних аж до міських підрозділів, взаємодіяла з підприємцями за світовими стандартами? Як скасувати звичні усталені традиції несприятливого впливу на бізнес і підприємництво, а часом і частого корупційного перешкоджання їх розвитку?

Пудрик Денис та ГФС України: реформи по-новому

Про нововведення у фіскальній службі України нещодавно повідомив Голова ГФС України Роман Насиров. У Києві відкривається пілотний проект «Офіс аудиту». Новий проект впровадити в життя доручено новому начальнику ГУ ДФС Пудрик Денис. Створення «Офіса аудиту» ухвалено не тільки керівництвом ГФС України, маємо також визнання від моніторингової комісії МВФ.

Метою є оптимізація структури ДФС столиці, яка не тільки створить оптимальні умови ведення бізнесу, але і підвищить рівень умов праці співробітників фіскальних служб. Але це тільки одна сторона медалі. Якщо поглянути на ситуацію ширше, то «Офіс аудиту» скасовує дублювання функцій податкового аудиту відразу декількома підрозділами, руйнує роками напрацьовані схеми з корупційною складовою, які мирно існували на рівні районних податкових інспекцій та підрозділів органів ДФС.

Те, що відбудеться в столичній ДФС, фактично можна назвати «децентралізацією навпаки». «Офіс аудиту» - це єдиний підрозділ, який виконуватиме функції підрозділів, в тому числі і районних податкових інспекцій. Таким чином уніфікується, оптимізується і централізується контрольно-перевірочна робота фіскальної служби. Для виконання завдання задіяні новітні технології і взятий до уваги успішний світовий досвід створення подібних структур.

Знадобиться чимало часу, щоб запровадити системний підхід до роботи з міжнародними стандартами. Перші зміни вже є, і вони вражають: істотно знижено несанкціонований вплив на бізнес і прояв корупції.

Пудрик Денис ставить перед «Офісом аудиту» амбітні, але цілком реальні завдання: в планах ГУ ДФС Києва поліпшити якість аналізу податкових і митних ризиків, та взагалі потрібно змінити формат спілкування з представниками бізнесу. Якщо реформи буде впроваджено, як задумано першочерговим інноваційним проектом «Офіс аудиту», це значно збільшить надходження до бюджету завдяки підвищенню рівня культури сплати податків з боку представників українського бізнесу.

Наразі, чекаємо, що перспективний реформаторський проект «Офісу аудиту» виправдає себе, і такий проект буде розтиражовано і впроваджено в ДФС інших міст України.

Портал новин novosti.net.ua

0

Что скажете?)

Введите ваш коммент!
Как ваз можно звать-величать?